Gönderen Konu: BORDER'de DEPREM  (Okunma sayısı 1212 defa)

Çevrimdışı kral

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler,
Border minikler zeybek ekibi iki yıl üst üste THOF'un düzenlediği düzenlemeli dal yarışında ülke birincisi olmuştur.
ben de, çocuğum bu ekibin üyelerinden biri olduğu için çok gururluyum.Ancak dernek yöneticimiz VOLKAN BAKKALLAR iki yıldır birinciliklerimizin sevincini kursağımızda birakmıştır.Özellikle bu sene velilere karşı gösterdiği baskıcı,kırıcı ve yarışmaya karşı duyarsız tavrı bardağı taşırmıştır.Yarışma organizasyonunu hem maddi hem de manevi olarak tümünü velilerin organize etmesine karşın thof tan alınacak ekip ödeneği konusunda da hiçbir belge göstermeden , hatta lutfedip gelmeden öğretmenleri aracılığıyla 1000 tl alınacağını söyledi. bazı velilerin thof u arayıp bu rakamın neredeyse 2,5 katını rakamlar duymasını ve sorgulamasını duymazdan geldi. sırf çocuklarımızın konsantrasyonu bozulmasın diye sustuk. ama yolculuk sırasında haddini çok aşan hareketleri yüzünden kendisine ve derneğine çok büyük miktarda bağış yaptıran,yani sponsor bulan veli ile seviyesizce bir tartışmaya girmiştir.Fakat velimiz soğukkanlılığını koruyarak bir rezalet çıkmasını önlemiştir. Yarışmadan sonraki ilk hafta da bu kişinin çocuğunu hiçbir gerekçe göstermeden, öğretmenine mesaj çektirerek dermektan atmıştır. Ki bu aile izmir yarışmasınsa çocuklarını kırık kolla oynatma sorumluluğunu gösterecek kadar derneğe faydası olan kişilerdir.bu arada bu tarih olmasına rağmen kendisinden en ufak bir evraklı mali açıklama gelmemiştir. bu olayı büyük bir şiddetle kınıyoruz. bugün başkasına yapılan bu haksızlık ses çıkarmazsak bize de yapılabilir. veliler olarak resmi evraklı mali bir açıklama, büyük bir özür ve de suçsuz yere dernekten atılan bu öğrencinin şahsından özür dilenerek derneğe davet edilmesini bekliyoruz. bunlar olmazsa tepkilerimiz büyüyerek devam edecektir. herkesten de duyarlı olmasını bekliyoruz
 bu dernek 11 yıllık olabilir ama kendini duyurması bu ekiple ve bizim çocuklarımızın başarısıyla olmuştur. bu başarıya yakışan , çocuklarımızın başarısından sadece nemalanmayan 4 yılda bir yenilenen velilerin iyi niyetini süistimal etmeyen( çünkü bu kadar yıldan sonra çocuklar büyüyüp bir üst gruba geçiyor ve çocuklar bu ortamda devam etmiyor.) bir başkan istiyoruz. belki o zaman yıldızlar ekibinde de yanında kalan veliler bulacağından bu dalda da yarışma başarıları gösterebilir.
herkes hata yapabilir .erdem bunu görüp özür dileyebilmektedir.

Çevrimdışı creck

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 2
    • Profili Görüntüle
Evet gerçektende deprem, ali kıran baş kesen bir yönetim sergileyen bu dernek büyüme yolunda kendi can damarlarını kesiyor.Robert Bosch ''Güven kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.'' demiş.Ne kadar da doğru bir söz, hele ki sürekliliğin bu kadar önemli olduğu bir durumda.Bizim veliler olarak kendilerine güvenimiz kalmamıştır.
Demokrasilerde herkes sorgulanabilir.İtaya başbakanını yargılıyabiliyor, düşünün yani.Bizde ise dernek başkanına niye diye soru soran veli afaroz ilan ediliyor.Anne ve babalar her kötü durumu kaldırabilirler ama 12 yaşında bir çocuğa bulunduğu topluluktan hangi gerekçeyle çıkarılıyor olduğunun anlatılması takdir edersiniz ki çok kolay değil. .Her olayda olabileceği gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyende çıkabilir.Ama unutmasınlar ki bugün başkasına olan seneye kendilerine olabilir.Seneye aynı kişinin hoşlanmadığı hareketler yapıldığında bizimde çocuklarımız dernekten ihraç edilebilir.Bugün bana yarın sana hesabı.Bu konudan müzdarip olan, bu konuya sessiz kalmak istemeyen tüm velilerimizi burda tepki göstermeye bekliyoruz.