Gönderen Konu: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği  (Okunma sayısı 13796 defa)

Çevrimdışı Hamdi Alev

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Folklor.Gen.Tr
2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliğine katılacaklar listesi:

10-12 Nisan 2009 Kocaeli Üniversitesi Horonlar

Stilize Dal 11 Nisan 2009
1- Artvin Coruh Üniversitesi - Artvin Yöresi
2- Çankırı Karatekin Üniversitesi - Artvin Yöresi
3- Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Artvin Yöresi
4- Amasya Üniversitesi - Artvin Yöresi
5- Hava Harp Okulu - Trabzon Yöresi
6- Gaziantep Üniversitesi - Artvin Yöresi
7- Atatürk Üniversitesi - Artvin Yöresi
8- Ankara Üniversitesi - Artvin Yöresi
9- Kocaeli Üniversitesi - Trabzon Yöresi
10- Gazi Üniversitesi - Artvin Yöresi
11- Karadeniz Teknik Üniversitesi - Trabzon Yöresi
12- Zonguldak Karaelmas Üniversitesi - Artvin Yöresi

not: 1. ve 2. finale çıkacaktır.

Geleneksel Dal 12 Nisan 2009
1- Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Trabzon Yöresi
2- Karadeniz Teknik Üniversitesi - Trabzon Yöresi
3- Kocaeli Üniversitesi - Trabzon Yöresi
4- Gaziantep Üniversitesi - Artvin Yöresi
5- Gazi Üniversitesi - Trabzon Yöresi
6- Başkent Üniversitesi - Trabzon Yöresi
7- İnönü Üniversitesi - Trabzon Yöresi
8- Rize Üniversitesi - Rize Yöresi

not: 1. ve 2. finale çıkacaktır.

Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın - Folklor ve Halk Oyunlarının Gerçek Adresi..

Çevrimdışı tsira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tenekecezve

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara Üniversitesi 1. oldu.
Kocaeli Üniversitesi 2.

Stilize dal finalistleri bu iki ekip...

(not: ekipler çok kötüydü bunlar dahil...)
« Son Düzenleme: 11-04-2009, 18:11 Gönderen: tenekecezve »

Çevrimdışı k_ulubir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar horonlar stilize yarışması bugün yapıldı.Ankara Uni. ve Kocaeli Uni. finallere kaldı.

1-Çoruh Uni..................Artvin.........87.57..........6       
2-19 Mayıs Uni..............Artvin.........86.14..........7
3-Amasya Uni...............Artvin.........87.71..........5
4-Ataturk Uni...............Artvin..........86.00.........8
5-Ankara Uni................Artvin..........90.43.........1
6-Kocaeli Uni..............Trabzon.........89.43.........2
7-Gazi Uni...................Artvin..........88.71.........3
8-Karadeniz Teknik Uni..Trabzon........83.14.........9
9-Karaelmas Uni...........Artvin..........88.43.........4

Çevrimdışı sasil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence ankara üniversitesinin artvin çizgisi mükemmeldi......

Çevrimdışı zaza_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben çoruh üniversitesi ekibindeydim ekibimz kötüydü ve aldığımız netice doğruydu.artvinliyim 11 yıldır artvin oynuyorum.çıplak gözle ve videodan ekipleri izledim 1.lik kesinlikle gazinin hakkıydı kimse kusura bakmasın.kocaelinin doğru dürüst çizgisi yoktu nasıl 2.nasıl oldukları sanırım gün gibi ortada.bence kocaeli otantik katılsın.gerçektende bir halkoyuncu olarak böyle çizgi kıtı bir ekip nasıl zonguldakla gaziyi geride bırakıyor anlam veremiyorum.videodan ankara üniversitesini dikkatle izledim bitane düzgün çizgi yapamamışlar yılan bile bu kadar kıvrılamaz heralde,simetri yok merkezi ortalayamayan bir ekip...bu yarışma yine masa oyunlarıyla geçti ve gaziyle zonguldağa yazık oldu.ben gazi üniversitesini tebrik ediyorum çok çalışmışlar 2-3 tane bireysel hata dışında çizgileri çok güzeldi 1.gazi 2.zonguldak 3.ankara 4.kocaeli olmalıydı

Çevrimdışı ortabatumi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Videoları eklerseniz çok sevinirim, bizde yorum yapabiliriz. Hem merak ediyorum geçen sene Ankara Üniversitesi Diskalifiye edilmişti aynı oyunla mı çıktılar.
Gel Başa Gel Topal Topal

Çevrimdışı barre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ankara üniversitesi geçen seneye yakın bi çizgiyle oynadı ama ben zaza_89 arkadaşıma katılmıyorum ben de 4 yıldır artvin oynuyorum ama ankara gerçekten çok güzel oynuyo mimikleri düşmüyo zonguldak karaelması övmüş ama onların hiç mimik yapmadığını sunu,çizgi adına hiç bi şey yapmadıklarını görmemiş heralde gazi ise çok kötüydü hala çok eski çizgiler kullanıyolar ankara dışında solo yapan yoktu o solo çok hoş gözüküyor akıcı oynuyolar.kocaeli de çok iyi oynadı çok sağlam oynadı 1. ya kocaeli olacaktı ya da ankara 1.ankara oldu 2. kocaeli ikisi de hakkıyla aldı ikisine de finalde başarılar..

Çevrimdışı tsira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hangi ekip kocaeli kadar coşkulu oynadı?bu oyunu finale çıkarmazasalar yazık olurdu ve de çıkardılar kimse öküz altında buzağı aramasın!artvin den ekip geliyor, geçen sene de aynıydı hiç bir şey yapamadan gidiyor...ben burada ankara yı gerçekten tebrik ediyorum, geçen sene de 1 olmuşlardı -diskalifiye olmasaydı- buna rağmen bu sene de ekip ruhundan hiç bir şey kaybetmemişler helal olsun...En çok üzüldüğüm ise karaelmas oldu, provaları iyiydi ama yarışmada biraz kötüydüler.

Kocaeli Üniversitesi bu sene finalde derece yapacaktır, tüm kalbimle inanıyorum...

Yarışmaya gelen tüm ekiplerin ayaklarına sağlık, hepsini canıgönülden selamlıyorum...

Çevrimdışı premierleague

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sene birinci olan Ankara Üniversitesi geçen yılda birinciliği haketmişti fakat yarışma günü ekipte 4 adet yüksek lisans öğrencisi olmasına rağmen içlerinden solo yapan dansçıyı çıkartıp yarışmaya çıkmaları istendi ve buna boyun eğmeden beraber oynayıp diskalifiye olmayı göze almışlardı.

Bu sene de aynı ruhu Kocaeli'ye taşımışlar provaların ilk anından itibaren disiplini, yürüyüşü, sahneye girişi, sahneden çıkışı, ısınmasıyla kısacası herşeyiyle herkesin hem gözünü korkuttu efendiliği ile de kendisini ispatladı(geçen sene diskalifiye olunca da 1. olan kastamonuyu alkışlamayı bilmişlerdi.)

Performansları yorumlamaya gelince;

Gazi Üni : Yıllar önce yapılmış çizgisi ile hala bir yere geleblceklerni sanıyorlar 2001 türkiye şampiyonu oldukları çizgi geçti artık değişmesi ve yeni düzenlemeler gerekiyor. müziği çok iyiydi.

Kocaeli Üni : Müziğinin verdiği enerjiyi yansıttı kendi sahasında olmanın avantajını da iyi kullanarak final yoluna çıktı. belki sonlara doğru oyuncusu sahnede durup kalmasaydı daha yüksek alablrdi sıralamadki yerini.

Karaelmas Üni : Figürleri aynı ve fikslenmişti fakat çok basit oynadılar(figür seçimi ve çizgi açısından) birkaç can alıcı çizgi haricinde. Yine de fizik olarak en iyi seçilmiş erkek kız grubuydu (boy ortalaması) yine de ekibin sıralamdaki yerinin düşük olmasının sebebi mimik ve coşku oldu.

Krd. Tekn. Üni : Çok dağıldılar düz çizgi yapmakta zorlandılar.

Amasya Üni : Müzikleri iyiydi ama vasatı aşamadılar oyun anlamnda

Ankara Üni : Ekibin düşmeyen mimiği ve hıznın katmış olduğu coşku jüriye ve izleyenlere yansıdı. Kocaeli evinde olmasaydı belki en çok alkışı alan ekip olacaktı.

Müzikten 2 kere puanı kırılmıştır jüriler farkedebldyse yanlış yerde kaval girdi sanırım 2 kere.
Ortabatum atışma şeklinde çok keyf verici olmş fakat içiçe çember braz bozuldu bireysel hataları vardı ama coşkuyla mimikle kapattılar
Son olarak solo gerçekten harikaydı o ritmde çökmeler çok zor iyi üstesnden gelmişler solonun finalini çok güzel bir el açışıyla yapmşlar  solo geçen seneden sonra ekibin hocasının da kendi çizgisini artırdığını gösteriyor. Finalde ve atomda biraz bocaladılar ama enerjileriyle kazandılar diyebilirim.

[önemli olan ise gazi ankara gibi ekipler arasında karaelmas üniveristesinin giderek artan puanı olmştur gelecek yıl sürpriz yapabilirler]

Çevrimdışı hacıeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bencede sonuçlar gayet normaldi..stilizeyi de  otantiği de izledim.
  ankara üniversitesinin çizgilerine bişey söylemek biraz yersiz yarışmaya katılan artvin ekiplerinn en iyisiydi bence.çok renki bi görüntüleri vardı sahnede.ve arkadsımın da dediği gibi eğleniyorlardı mimikleri iyiydi
  kocaeli üniversitesi çok coskuluydu gercekten çok renkli bi oyunları ve müzikleri vardı.çizgileride güzeldi bireysel hatalrı olmasaydı bence 1.lik değişebilirdi..bu iki ekipte finalde zorlu rakipler ve juriler biraz oyunların zorluk derecesine bakarsa ve zeybek takıntılarını aşarsa bu ekiplerden biri kesin derece yapar.
  otantiklerde sonuçlar gayet adildi..katü yü kimse eleştrmesin en iyi ekip oydu hatasız ve oyuna çok hakim bi oyun sundular.
  inönü kız ekibi ise çok coşkuluydu hataları oldu ama ne kadar çalıştıkları ortadaydı..mimikleri oyunları coskularıyla finali hak etiller
   bütün ekiplere  finalde başarılar diliyorum..

Çevrimdışı Hamido

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
çıplak gözle ve videodan ekipleri izledim 1.lik kesinlikle gazinin hakkıydı kimse kusura bakmasın.kocaelinin doğru dürüst çizgisi yoktu nasıl 2.nasıl oldukları sanırım gün gibi ortada.bence kocaeli otantik katılsın.gerçektende bir halkoyuncu olarak böyle çizgi kıtı bir ekip nasıl zonguldakla gaziyi geride bırakıyor anlam veremiyorum.

Düzenleme işini artvin veya izmir yöresine göre düşünmeyin.. Çizgi demek, düzenleme demek, devamlı sağa sola koşturup, geçişler yapmak değildir. Yöresel oyunu sahnelerken, sahneyi komple kullanmaktır.. Ayrıca şu var, trabzon yöresini artvin gibi düşünmeyin. Müzik sayıları ile oyun sayıları birbirini tutan bir yöre değildir trabzon yöresi.. O yüzden düzenlemesi bir artvin kadar basit değildir.

Çevrimdışı ortabatumi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın

[önemli olan ise gazi ankara gibi ekipler arasında karaelmas üniveristesinin giderek artan puanı olmştur gelecek yıl sürpriz yapabilirler]

Artvin Çoruh Üniversitesi Hakkında Yorum Yapmamışsınız. Merak Ediyorum Gözlemlerinizi Paylaşırsanız Sevinirim

Geleneksel Dal Puanlarını Da Eklerseniz Güzel Olur.
Gel Başa Gel Topal Topal

Çevrimdışı SARAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
YARIŞMAYI KOCAELİ DE SEYRETTTİM İSTANBUL DA 12 YILDIR EKİBLER HAZIRLARIM
ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİNİ TEBRİK ETMEK İSTİYORUM İNANILMAZ TEMİZ ADIMLAR İLE İP GİBİ BİR EKİP HAZIRLAMIŞ AMA MİMİK OLMADAN BİR YERLERE VARAMAZLAR
ZONGULDAK ÜNİ. SUNUMUNU BİRAZ ANLAMLI HALA GETİRİP MİMİKLERİ YAPARSA KİMSE TUTAMAZ
HOCASINI VE ÖĞRENCİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM
DİĞER EKİPLERE GELİNCE
1 ANKARA ÇİZGİSİ MÜKEMMEL OLMUŞ ADIMLARDA VE EKİPTE SAAALANTI VARDI MİMİKLERİ ÇOK İYİ
2 KOCAELİ ÇOK GÜZEL EKİP AMA OYUNLARI VE KOSTÜMLERİ TARTIŞILMALI TRABZON EKİBLERİ YAZMA OLUP OLMADIĞINI BİLMEDİĞİM, OYUN İSİMLERİ VAR HANGİSİ HANGİ OYUNDUR BİLMİYORUZ. (CAHİLLİK) ODA ÇALIŞMIŞ BİR EKİPDİ.
3 GAZİ ÜNİVERSİTESİ    GAZİDE CANLI VE ÇOK ÇALIŞMIŞ BİR EKİPTİ 12 ÇİFT OLMALARI BİR DEZ AVANTAJDI SUNUMMU BİLDİĞİMİZ KLASİK HALKDANSLARI ÇİZGİSİ AMA BEĞENDİM BU ÜÇ EKİPTEN SIRALAMA NASIL OLURSA OLSUN FARK ETMEZDİ BENİM İÇİN
TEKRAR KARAELMASA YAZIK OLDU DİYORUM...............

Çevrimdışı aslım_biral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkes önce gazinin sonrada ankara üni nin videolarını bi izleyip çizgi hatalarına bi baksın lütfen birazcık vicdanı olan herkes nasıl bir haksızlık olduğunu görür.. merkezi tutturamayan çizgileri düzgün olmayan bi ekip nasıl 1.olur anlamıyorum..gazi hala 2001de kalmış demişsiniz yörenin anlatımında bi hata warmı sorarım size!!!! bütün ekipler çok emek werdi çok ter akıttı zonguldakla gaziye yazık oldu....kocaeli hakkında yorum bile yapmak istemiorum herkes gördü zaten..