Gönderen Konu: 2009 FEDERASYON İSTANBUL İL YARIŞMASI  (Okunma sayısı 4895 defa)

Çevrimdışı E.F.E

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR 2009 FEDERASYON İSTANBUL İL YARIŞMASI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZİ MERAK EDİYORUM...

Çevrimdışı kullanıcı adı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
BENCE ORTALIKTA ÇOK LAF ÜRETEN VE BURUNLARI KAF DAĞINDA OLAN EKİPLERİN GERÇEKLERLE YÜZLEŞME YILI OLDU BU SENE.ZEYBEKLERİN EGALE EDİLEMEZ BİRİNCİLİKLERİ BU SENE YAŞANMADI.MİNİKLER DÜZENLEMELİ DE ARTVİN ÇOK İYİYDİ,GENÇLER DÜZENLEMELİ DE ZATEN 2 EKİP VARDI .. DERNEK VE DANSÇLILAR  DA AYNI İDİ.BU DURUMDA RAKİPSİZ OYNAYIP 1-2.OLDULAR Kİ BOLUNUN 2.OLMASI DEMEK BU EKİBİN BÖLGEDEN ÇIKAMAMASI DEMEK,GELELİM BÜYÜKLER STİLİZEYE BURADA BEĞENDİĞİM BİRKAÇ EKİP OLDU FETHİYENİN KOSTÜMLERİ ÇOK GÜZELDİ VE GÖZ DOLDURDU.OYUN VE MÜZİK UYUMU DA İYİYDİ FAKAT BİRNCİLİĞE YETERLİ DEĞİLDİ.HERKES TUANANIN BİRİNCİ OLACAĞINI SANIYORDU SEBEPLERİ ASLINDA ÇOK AÇIK! AMA OLMADI :) VE BİRİNCİ ARTVİN OLDU ,  YILLARDIR  DERECELERİNE ALIŞTIĞIMIZ BAS ÇEK YÖRELERİNDEN BAŞKA BİR YÖRE BİRİNCİ OLDU.BU DA UMUT VERİCİ BİR GELİŞME.:)
OTANTİKLERDE GENÇLERE YETİŞEBİLDİM BİRİNCİ URFA GÜZEL BİR EKİPTİ AMA HATALARI DA VARDI.İKİNCİ VE 3.EKİPLER AYNI PUANI ALDI.3.EKİBİN KARMA OLMASI BİR ARTIYDI BU YÜZDEN ONLAR BANA DAHA ÇOK KEYİF VERDİ.
YARIŞMALARIN BU SENE GÖSTERDİĞİ SONUÇ BENCE ŞU;YILLARDIR YAPILAN AYNI TARZ EKİPLER DEĞİL DE DEĞİŞİK VE CANLI EKİPLER DERECE ALIYOR.YARIŞMA TÜRÜ NE OLURSA OLSUN ( FEDERASYON,ÜNİVERSİTELER,VAKSA VS.) BUNLARDA YARIŞAN AYNI EKİPLERİN ALDIĞI DERECELER PEK DEĞİŞMEDİ.DEMEK Kİ HERKES DEĞİŞİM İSTİYOR...

Çevrimdışı torpidocan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
insanlar tuana birinci olur çünkü Turgay hoca federasyon yönetiminde diye beklerken.. 1 hafta önce Federasyon Marmara Bölge temsilcisi olan ismail çelikin derneğinin alakasız bir puan alıp birinci olması gerçekten çok umutlandırıcı.. Kimsin sen yaa?

Çevrimdışı SENA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
insanlar tuana birinci olur çünkü Turgay hoca federasyon yönetiminde diye beklerken.. 1 hafta önce Federasyon Marmara Bölge temsilcisi olan ismail çelikin derneğinin alakasız bir puan alıp birinci olması gerçekten çok umutlandırıcı.. Kimsin sen yaa?

Alakasız puandan kastınız nedir pek anlayamadım?100 üzerinden yapılan puanlamada 105 almış gibi bir yorum yapmışsınız. Dünkü puanlamada da bence ekiplerin oyun güçleri değerlendirildi. Bazı yarışmalar gibi müzik ve kostümleri yada anlatımları değerlendirilmedi,o nedenle bence halk oyunları adına umutlandırıcıydı. "Kimsin sen yaa" derken de İsmail Çelik kast edilmedi umuyorum.

Çevrimdışı karanlikdere

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
istanbul thof yıldızlar düzenleme kim 1. oldu bilen varmı

Çevrimdışı qwerty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arakdaslar öncelıkle herkese gecmıs olsun dıyorum. Her yarısmadakı gıbı bu yarısmanında bı tane bırıncısı oldu .Öncelıkle sunu belırtmek ıstıyorum bu yorumlar yapılırken umarım ekıp sahnede canlı olarak ızlenmıstır .yada en azından ızlemedıysenız vıdeodan ızleyerek yorum yapmanızı tavsıye edıyorum.
burada danscılar yarısıyor arkadaslar yonetıcıler degıl ayrıca İsmail Çelik gibi bir insana kimsin sen yaaa denmezzz!!! halkoyunlarına gerçekten hizmetleri ortada olan kültür değerini tanımak gerekir siz tanımıosanız hocalarınıza sorun onlar bilir ....Artvin Ekibi gerçekten iyi oynadı ve hak ettiği dereceyi aldı bence....

Son olarak bu yapılan genıs bı kulturun podyuuma cıkmasıdır futbol taraftarı gıbı davranmayalım eger gercek halk oyuncuyum dıosanız .

Çevrimdışı torpidocan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1. Kimsin sen yaa?? ismail çeliğe değildi.

2. Şimdi ismail çeliğe diyorum: Kimsin sen yaa??!!!

3. Siz kimsiniz size ne ben fikirlerimi söylerim.

4. Ekiplerin hepsi hem geleneksel hem stilize canlı izlenmiştir. Sizin yani beşiktaş halk eğitimin pardon yurdum bilmem ne derneğinin olması gereken yer 5. idi. Fakat hakemler böyle değerlendirmişler tebrik ederim. Fakat benim ne yazıp yazamayacağıma ne düşünüp düşünemeyeceğime siz karar veremezsiniz..

5. Saygın diye bildiğiniz herkese fazla inanmayın.. tabi babanız ise o başka ;)

6. Belki bir sürü iş çevirmiştir o da zamanında..

Çevrimdışı SENA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle tanınmama sevindim demek ki sen o kimsin sen dediğin adamı yakından takip ediyosun?!?
şimdi senin eğer ki "gerçek" halk oyuncuysan saygılı olmaya davet ediyorum ortada birilerine sen kimsin denecek bir durum yok
ismail çelik yıllarını hatta ömrünün çoğunu halk oyunlarına adamış bir duayen.herşeyden öte eski bir hoca. eğer hepimiz gerçek anlamda kültür için bişey yapacaksak hocalarımıza saygı duyacağız dimi!!!
5.lik mevzusuna gelince iyi izleyin yani gözlerinizi iyi açın.
bu arada benim çekinecek adımı gizleyecek bir durumum yok sizler gibi çünkü bizim camiada çekinecek bişeyimiz yok!!!
beşiktaş halk eğitim yurdum derneğiyle beraber çalışabilir. pardon rahatsız mı oldunuz?!

[/quote]

Çevrimdışı özak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
istanbul thof yıldızlar düzenleme kim 1. oldu bilen varmı

pendik atatürk ilköğretim okulu AYDIN YÖRESİYLE 1. OLDU 90.40 ALDI SANIRSAM
2. SİNOP OLDU

Çevrimdışı E.F.E

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım sen ne demek istiyosun bas çek yöresi derken...o derecesine alıştığın ekiplerin 1. olduğu zamanlarda kuliste böyle dolaplar dönmüyordu...sonuçlar yarışmadan önce belirlenmiş zaten bu gayet açık...büyüklerdeki 1. olan artvın ekıbının finalde istanbulu nasıl temsil edeceğini hadi etti diyelim finalde marmarayı nasıl temsil edeceğini merak ediyorum doğrusu...böyle kulis oyunları yapıyolar fakat bir yere kadar kıms merak etmesın fınalde yıne bır bas çek yöresi alır babalar gibi...

Çevrimdışı torpidocan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım sen ne demek istiyosun bas çek yöresi derken...o derecesine alıştığın ekiplerin 1. olduğu zamanlarda kuliste böyle dolaplar dönmüyordu...sonuçlar yarışmadan önce belirlenmiş zaten bu gayet açık...büyüklerdeki 1. olan artvın ekıbının finalde istanbulu nasıl temsil edeceğini hadi etti diyelim finalde marmarayı nasıl temsil edeceğini merak ediyorum doğrusu...böyle kulis oyunları yapıyolar fakat bir yere kadar kıms merak etmesın fınalde yıne bır bas çek yöresi alır babalar gibi...

hem +1 hem 0 :)

sena git babanla oyna sen.. ismail amca ne hocadır.. ne derleyici.. ne sanatçı.. başında kök saldığı kurumun olanaklarını kullanarak tutunmaya çalışan birinden başka. bu dünya fani elbet birgün o koltuğu alacaklar elinden.. o zaman görcez sanatçı mı kültür adamı mı? elbette insan olarak saygı duyarım fakat burası halk oyunları forumu insanlara methiye düzme yeri değil..

Çevrimdışı SENA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[hem +1 hem 0 :)

sena git babanla oyna sen.. ismail amca ne hocadır.. ne derleyici.. ne sanatçı.. başında kök saldığı kurumun olanaklarını kullanarak tutunmaya çalışan birinden başka. bu dünya fani elbet birgün o koltuğu alacaklar elinden.. o zaman görcez sanatçı mı kültür adamı mı? elbette insan olarak saygı duyarım fakat burası halk oyunları forumu insanlara methiye düzme yeri değil..
[/quote]

bak beni tanıyorsan eğer buyur ismini zikrette bende sana isminle zikrediyim o zmn!!! babamla oynarım güzel oynuyor zaten. babamın hocalığını tartışmak sana düşmez haddin hiç değil ismail amca deme cüretini de göstermessen sevinirim. benle veya babamla ilgili tartışacaksan birebir bizle tartışacaksın böyle aleni ortamlardan değil yüzyüze paylaşacaksın derdini. kimse senin veya benim atışmalarımızı okumak zorunda değil. evt buraso halk oyunları formu ve bnm babamda artvin anlamında bir duayen oldu mu bu senin gücüne gidiyorsa o da senin  problemin. he koltuk meselesine gelince kimsenin öyle bir derdi yok. bnm babam devlete yeterince hizmetini vermiş emekliliğide çoktan gelmiş biri. yerinde olsam bunları benim veya ismail çelik'in veya ekibimizde neyden rahatsızsan ona söylersin. ama haddini bilerek tabi. biz eleştiriye açığız rahat ol sen. senin gibi hazmedemeyenlerin bile :)

Çevrimdışı kullanıcı adı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
torpidocana bu konu da katılıyorum.başkalarına BİŞEYLERİN karşılığında araştırma yaptırtıp,derlemeler düzenletip kazanılmış A katagorisi jürilikler,yurtdışı olayları,devletten gelen paralar....ben ismail çelik denilince bunları anımsıyorum ya neden acaba ?

Çevrimdışı SENA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
torpidocana bu konu da katılıyorum.başkalarına BİŞEYLERİN karşılığında araştırma yaptırtıp,derlemeler düzenletip kazanılmış A katagorisi jürilikler,yurtdışı olayları,devletten gelen paralar....ben ismail çelik denilince bunları anımsıyorum ya neden acaba ?
ya siz kimsiniz önce kimliğinizi  açıklayın korkmayın korkmayın!!!cesaretiniz varsa buyrun gelin ismail çeliğin makamında kendisine söyleyin anladınız mı!yurtdışı olayı nedir!terbiyesizlik etmeyin artık!burası halk oyunları formu babamı tartışacaksanız buyrun bekleriz.ismail çeliğin a kategoriliğini hiç tartışamassınız bizim ailece ömrümüz yarışmalarda geçti.zorunuza gidiyorsa o sizin probleminiz ancak yeter burdan çirkin ithamlarınız buyrun yüzümüze söyleyin kimliğinizle hemde cesurca böyle korkakca değil!!!

Çevrimdışı eser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
emreyi tebrik ediyorum alakasız oldu ama bunu yapmalıydım sebebini sormayın idaayı kaybettim:)))))
« Son Düzenleme: 19-04-2009, 03:10 Gönderen: eser »