İletisim İcin Tiklayiniz
+ Folklor .Gen.Tr Forum
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla
Şifre:
  İletileri Göster
Sayfa: [1]
1  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Vaksa Finali : 12-05-2009, 00:27
Arkadaşlar vaksa finali nerde ne zaman yapılacak bilgisi olan var  mı? Ney
2  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Vaksa Hatay, Ankara, İzmir ve Trabzon Grup Yarışmaları Sonundaki Sıralama : 21-04-2009, 20:11
tabi eğer anladığım gibiyse şimdiden egedansın 1.liği tuananın 2.liği hayırlı olsun.. ya da tam tersi
3  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Vaksa Hatay, Ankara, İzmir ve Trabzon Grup Yarışmaları Sonundaki Sıralama : 21-04-2009, 20:07
Öğrendiğime göre ilk 5 finale kalıyormuş. ilk on değilmiş.. ilk 5 de aynı yöreden iki tane olduğu için düşük puanlı olan yani (ege üni.) katılamıyor finale. Onun yerine 6. kadıköy halk eğitim katılıyormuş.. ben öyle anladım anlatılanlardan.. genel klansmanda ilk 10 giren grupların yöneticileri gelip ödüllerini alacaklarmış sadece bi de.
4  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 FEDERASYON İSTANBUL İL YARIŞMASI : 14-04-2009, 23:35
arkadaşım sen ne demek istiyosun bas çek yöresi derken...o derecesine alıştığın ekiplerin 1. olduğu zamanlarda kuliste böyle dolaplar dönmüyordu...sonuçlar yarışmadan önce belirlenmiş zaten bu gayet açık...büyüklerdeki 1. olan artvın ekıbının finalde istanbulu nasıl temsil edeceğini hadi etti diyelim finalde marmarayı nasıl temsil edeceğini merak ediyorum doğrusu...böyle kulis oyunları yapıyolar fakat bir yere kadar kıms merak etmesın fınalde yıne bır bas çek yöresi alır babalar gibi...

hem +1 hem 0

sena git babanla oyna sen.. ismail amca ne hocadır.. ne derleyici.. ne sanatçı.. başında kök saldığı kurumun olanaklarını kullanarak tutunmaya çalışan birinden başka. bu dünya fani elbet birgün o koltuğu alacaklar elinden.. o zaman görcez sanatçı mı kültür adamı mı? elbette insan olarak saygı duyarım fakat burası halk oyunları forumu insanlara methiye düzme yeri değil..
5  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 FEDERASYON İSTANBUL İL YARIŞMASI : 13-04-2009, 20:49
1. Kimsin sen yaa?? ismail çeliğe değildi.

2. Şimdi ismail çeliğe diyorum: Kimsin sen yaa??!!!

3. Siz kimsiniz size ne ben fikirlerimi söylerim.

4. Ekiplerin hepsi hem geleneksel hem stilize canlı izlenmiştir. Sizin yani beşiktaş halk eğitimin pardon yurdum bilmem ne derneğinin olması gereken yer 5. idi. Fakat hakemler böyle değerlendirmişler tebrik ederim. Fakat benim ne yazıp yazamayacağıma ne düşünüp düşünemeyeceğime siz karar veremezsiniz..

5. Saygın diye bildiğiniz herkese fazla inanmayın.. tabi babanız ise o başka

6. Belki bir sürü iş çevirmiştir o da zamanında..
6  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 FEDERASYON İSTANBUL İL YARIŞMASI : 12-04-2009, 22:48
insanlar tuana birinci olur çünkü Turgay hoca federasyon yönetiminde diye beklerken.. 1 hafta önce Federasyon Marmara Bölge temsilcisi olan ismail çelikin derneğinin alakasız bir puan alıp birinci olması gerçekten çok umutlandırıcı.. Kimsin sen yaa?
7  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Vaksa İstanbul Grup Yarışması Sonuçları : 24-03-2009, 23:38
papula kardeş.. izmirde eleme yapılıyor.. dolayısı ile yakın civardaki zeybek ekipleri orda yarışacak o yüzden diyorum.. elbette iyi oynayan çıkar.. ama o zaman da hep bu zeybek ekipleri finale çıkıyor diye ağlarsınız.. git bakanlık sitesinde oku yarışma esaslarını.. müzik artistik nasıl nerden veriliyor.. ben de eğer meb ya da federasyon kriterlerine göre yorum yapsam aynı fikirdeyim sizinle.. avukatlık yapmak istemiyorum. ben fikirlerimi söylerim.. söylicemde... bunu atışma veya tartışma gibi hale sokmam. Sizlere başarılar. finaldeki gruplarada başarılar. umarım güzel bi yarışma olur final yarışması. bundan sonra herhangi birşey yazmicam.
8  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Vaksa İstanbul Grup Yarışması Sonuçları : 24-03-2009, 10:47
Arkadaşlar tüm ekiplerde hatalar var.. ben hepsini izledim.. son yıllardaki en güzel yarışmaydı.. 1. olan ekibin sunumu iyiydi hataları oldu ama coşkuluydular.. ve karşılama yöresi olmaları avantajlarıydı.. zaten değerlendirme formuna bakarsanız hatalardan puan silip sunum müzik gibi kriterlerden puan verildiğini görürsünüz.. çağdaş da iyiydi, oyun gsk da ama şunu düşünün finalde zeybek olacaksa o zeybek izmirden gelecek.. o yüzden federasyon ya da milli eğitim yarışması gibi düşünmeyin.. madem bu kadar haksızlık var mahkemeye verin.. ama değerlendirme formuna göre değerlendirmişler grupları bir de adamlar da napsın tüm gruplar çok iyiydi yani.. ve bu arada kadıköy hem de finale kalırsa şaşırmayın..
Sayfa: [1]
Arsiv