İletisim İcin Tiklayiniz
+ Folklor .Gen.Tr Forum
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla
Şifre:
  İletileri Göster
Sayfa: [1]
1  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Vaksa İstanbul Grup Yarışması Sonuçları : 24-03-2009, 14:00
Arkadaşlar tüm ekiplerde hatalar var.. ben hepsini izledim.. son yıllardaki en güzel yarışmaydı.. 1. olan ekibin sunumu iyiydi hataları oldu ama coşkuluydular.. ve karşılama yöresi olmaları avantajlarıydı.. zaten değerlendirme formuna bakarsanız hatalardan puan silip sunum müzik gibi kriterlerden puan verildiğini görürsünüz.. çağdaş da iyiydi, oyun gsk da ama şunu düşünün finalde zeybek olacaksa o zeybek izmirden gelecek.. o yüzden federasyon ya da milli eğitim yarışması gibi düşünmeyin.. madem bu kadar haksızlık var mahkemeye verin.. ama değerlendirme formuna göre değerlendirmişler grupları bir de adamlar da napsın tüm gruplar çok iyiydi yani.. ve bu arada kadıköy hem de finale kalırsa şaşırmayın..

İşte sorunda burada oluşuyor zaten. Puanlama eğer Müzik ve kostüm olarak yapılıyorsa bana göre Oyun, Çağdaş, KHEM ve BHEM oldukça iyiyidi. Solo dışında çağdaşın müzik senkronu olduğunu bile düşünmüyorum, diğer ekiplerin hemen hemen her yerde müzik senkron sorunu vardı. Bununla beraber, Zeybek İzmir'e has bir yöre değil (Otantik'ten bahsetmiyorum) sonuçta eğer ekip, doğru tavrı vererek, bir bütün olarak oynarsa her zaman kazanır, Birde Türkiye'm üzerinde yüzlerce Zeybek oyunu var, Zeybek diyerek sadece tek bölgeyi belirlemek zaten çok ama çok yanlış olur, Silifke'ninde, Anamur'unda, Tekirdağ'ında, Çanakkale'ninde, Denizli'ninde, Muğla'nın da zeybeği var, o zaman sahnede sadece İzmir oyunları oynansın, köylere gidilmesin, Manisa'nın köylerinde oynan Zeybek oyunları İzmir'den çıkartılsın, Trabzon sadece Akçaabat'tan gelsin o zaman, OF ilçesinden gelen bir dernek varsa alınmasın (Onlar zaten doğrudan Allaha bağlı) ÜFTUD gibi Trabzon ile yaşayan, gerçek trabzonluların öğrettiği, Akçaabatı hiçe sayamazsınız, burada Uğur hocanın, Cavit hocanın emeğini yiyemezsiniz !!! Kafkas oyunları içinde o zaman sadece Kars'tan ekip gelsin ! Mesela Üsküp hiç oynanmasın ! Bu değerlendirme çok ama çok ama çok ama çokkkk yanlış. Bu işin içerisinde dönen dolapları Kemal Kılıçdaroğlu gibi birisi açıklamalı. Çağdaş'ı artistik puan değerlendirmesinin dışında bırakan bir jüri var ! Eğer çağdaş Artistik olarak bir şey yapmadıysa, Artistik olay 2binli yıllarda üniversiteliler finalinde oynanan basit bir karşılama ise 2 tane pürvet atmak ise Bu yarışmanın birincisi kesinlike Kadıköy HEM olmalıydı. (Purvet atmak için gecelerce çalıştığımı bilirim ! Dans ve Sahne sanatları sabır ister) Böyle basit bir jüri önünde dans eden arkadaşlar ve Hocaları yaptıkları işlerden dolayı tebrik ediyorum. Aman yanlış anlaşılmasın sakın YEDİRENK gerçekten güzel oynadı,Emek vererek hazırlandı, bununla beraber daha iyi ekipler vardı. Bu benim nacizane düşüncem 20 yıldır bu işin içerisindeyim. Vaksa çok yakın bir zamanda gerçekten tarih olacak gibi duruyor. Belki bu kadar Çağdaş Çağdaş diyoruz, bir de bakmışsınız Çağdaş finalde neden olmasın burası Türkiye
2  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Vaksa İstanbul Grup Yarışması Sonuçları : 23-03-2009, 10:34
Bende Kulevaya katılıyorum Bu jüri bir kaç derneği değerlendirme dışı bırakmış gibi ! Zaten puanlama sistemide çok garip, anlamadım. Şunu biliyorum 1. olan ekip içerisinde dans eden arkadaşlarım sonuca kendileri bile inanamadılar. Emeği geçen herkesin gönlüne, ayağına sağlık, inşallah finalde daha iyi olur herkes.
3  Genel Kategori / Tanışma / MErhaba : 23-03-2009, 10:30
Böyle bir siteyi yeni keşfettiğim için hepinizden özür dilerim Kahkaha ve benide kabul ettiğiniz için teşekkürler ve Selamlar
Sayfa: [1]
Arsiv