İletisim İcin Tiklayiniz
+ Folklor .Gen.Tr Forum
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla
Şifre:
  İletileri Göster
Sayfa: [1]
1  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2010 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Şanlıurfa Türkiye Finali Sonuçları : 12-05-2010, 08:39
Sabırsızlıkla bekliyoruz puanlarıyla ve videolarıyla beraber.
2  Halk Oyunları / Video - Fotoğraf / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği Video : 16-04-2009, 14:49
Sabırsızlıkla Bekliyoruz.
3  Halk Oyunları / Video - Fotoğraf / 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği Video : 16-04-2009, 14:12
2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği Videolarını izlemek İstiyoruz. Elinde Bulunanların Paylaşmasını Dört Gözle Bekliyoruz...
4  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği : 14-04-2009, 12:34
Trabzon kadar coşkulu olmasada halay kurup oynanabilecek çok geniş bi yöremiz var aslında yapsan olmayacak şey değil ama önemsememekten kaynaklanıyor. Mesela geçen sene çizgi denendi ve altından kalkılamadı zaman kısıtlı olduğu için stilizeye önem veriliyor. Geleneksel dala önem verilemiyor. Son günlerde çalışılıyor çok basit kalıyor. Liselerde denendi ve çok güzel bi oyun ortaya çıkmıştı.
5  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği : 14-04-2009, 11:40
Katılan tüm ekipleri izledim öncelikle ktü ve çoruh çok kötülerdi yani bu iki ekip kendi yörelerini nasıl oynayamıyor anlamak mümkün değil ktü yine otantikte alıyor ya çoruh ayıpladım biraz.atatürk,19 mayıs,amasya bu yarışmaya sanki amaçsızca katılmışlardı daha çok çalışmak gerekiyor.Zonguldağın çizgileri çok basitti ama ekip iyi bi izlenim verdi,gazi alışılmış çizgilerini iyi kullanmış sahne dağılımı güzel,ankara  çizgileri güzel olsada oyuncuların sahne yerleşimlerini beğenmedim,kocaeli için birşey söylemiyorum birşey göremedim çünkü.ekipleri videodan izledğim için ekipteki coşku,mimik vs gibi unsurları göz önüne alamıyorum.ankaranın çok coşkulu olduğunu söyleniyor zonguldağın mimik yapmadığı.bunlarıda değerlenirmemde kullanarak benim sıralamam.

1.ankara 2.gazi 3.zonguldak 4.kocaeli

Ben Bu sene oynamadım fakat cevap veriyim Artvinin olanaklarının ne kadar kısıtlı olduğunu anlatmama gerek yok. Halk Eğitim Merkezleri Veya Gençlik Spor da yıllardır oynayanlar var ve çok iyi sonuçlar alıyorlar. fakat üniversitelerde oynamak isteyen sayısı bile az. az sayıda fakülte olması, çalışma yerinin bulunmaması (ilde tek kapalı spor salonu var), derslerin tutmaması, zaman sıkıntısı...
Şu da var eğer birincilik için çıkıyorsan mazeretin olmayacak sen yörenin ekibisin bunu da hocalarımın cevaplaması gerek ben bi oyuncu olarak çektiğim zorlukları dile getirdim.
Geleneksel oynasa denilmiş Artvin için Artvin oyunlarının stilizeye yatkınlığı nedeniyle genelde kareografi yapılır. Oda rahat oyun olması için en zor figürlerin çıkarıkıp yüzeysel oynanır. Sonuç Ortada.
6  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği : 14-04-2009, 11:28
Tekrar merhaba arkadaşlar,

Sanırım yazdığım yorumdan sonra benden Artvin Çoruh için yorum istemişler kusura bakmayın onu atlamışım.

Artvin Çoruh Üni : Erkekleri iyi denileblecek kadar vardı fakat ekibin kızları kötydü onlarda çizgi hatası çok yaptılar şunu açık yüreklilikle sylüyorum yöreden gelip kötü puan alıyorlar çünkü hem yörenn havası gereği hem de oyuncuların yatkınlığından olsa gerek otantiğe daha yatkın olacaklarını düşünüyorum bence onlarda artvin yöresinde otantik kategorisinde daha başarılı olablirler.

Teşekkür ederim Artvin'den gelenlerin hepsi Artvinli değil tabi ki dışardan gelenlere de oyunları tanıtıyoruz uzun yıllar oynayanlarda yetmiyor ve Artvinin daha yeni gelişmekte olan üniversitesi ilde tek kapalı spor salonu var mesela o yüzden ilerleyen dönemlerde daha da iyi bi ekip geleceğini umuyorum Gençlik spor, Halk Eğitim Merkezleri Ve Milli Eğitim yarışmalarına bakarsanız Artvinin gerçek oyun düzeyi oratadadır.
Yorum için teşekkürler
7  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği : 13-04-2009, 18:51
Yarışmayı izleyememiş ve tarafsız kişilerinde yorum yapabilmesi için videoların eklenmesini bekliyoruz... Şimdilik finale çıkan ekiplere başarılar.
8  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği : 13-04-2009, 08:58

[önemli olan ise gazi ankara gibi ekipler arasında karaelmas üniveristesinin giderek artan puanı olmştur gelecek yıl sürpriz yapabilirler]

Artvin Çoruh Üniversitesi Hakkında Yorum Yapmamışsınız. Merak Ediyorum Gözlemlerinizi Paylaşırsanız Sevinirim

Geleneksel Dal Puanlarını Da Eklerseniz Güzel Olur.
9  Halk Oyunları / Yarışma - Gösteri / Ynt: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği : 12-04-2009, 17:57
Videoları eklerseniz çok sevinirim, bizde yorum yapabiliriz. Hem merak ediyorum geçen sene Ankara Üniversitesi Diskalifiye edilmişti aynı oyunla mı çıktılar.
10  Genel Kategori / Tanışma / Ynt: Merhaba : 11-04-2009, 20:42
Merhaba
Halk Oyunları ve oyuncuları adına çok güzel bi site emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Güncel yarışma sonuçlarını ve doğru sonuçları ilk bu sitede gördüm ve çok şaşırdım hemen üye oldum.
devamının geleceğine de eminim. İyi Çalışmalar.
Kazanan Halk Oyunları Olsun
Sayfa: [1]
Arsiv