Gönderen Konu: Finallere gidilsin mi?  (Okunma sayısı 1566 defa)

Çevrimdışı bengi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ağrı'da yapılan finallerde olan olayları duyan ve tedirgin olan bazı aileler,minikler finallerinin yapılacağı Elazığ iline çocuklarını çok istemelerine rağmen göndermek istemediklerini,büyükler ve yıldızların Konya,Manisa(Adana idi değişti)gibi yerlere giderken, miniklerin Elazığ'a gitmemeleri gerektiğini ve minikler finallerinin yerinin değişmesi gerektiğini söylüyorlar ..Türkiye finallerine gidip oradaki tat ve coşkuyu yaşamaları gerektiğini savunan ben ...artık kararsızım..gidilsin mi? gidilmesin mi?...sizce..   :-\

Çevrimdışı Hamdi Alev

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Folklor.Gen.Tr
Evet ağrıda tatsız olaylar yaşanmış olabilir ama bence yine de gidilmesi kanısındayım.. Kaldı ki küçüklerde taraftar olayları o kadar olmuyor. Sonuçta izleyen herkes görüyor ki bunları yapanlar minicik evlatlarımız.. Onlara karşı yuhalama işini kimsenin yapacağını da sanmıyorum..

O yüzden kültürümüz için biraz daha göğsümüzü germeli ve bu işlerin üzerine gitmeliyiz.. Miniklerimizi, çocuklarımızı, kardeşlerimizi oraya götürüp kültürümüz için büyük bir adım atmalıyız..

Saygılarımla..
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın - Folklor ve Halk Oyunlarının Gerçek Adresi..