Gönderen Konu: FOLKLORİK DANS (KOL BASTI VB) YARIŞMASI  (Okunma sayısı 2364 defa)

Çevrimdışı SQHiPTaRe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yayın Tarihi  14.05.2009

2009 YARIŞMA ŞARTNAMESİNDE YER ALAN VE  YARIŞMA DALLARIMIZDAN BİRİ OLAN FOLKLORİK DANS YARIŞMASI 2009 YILI İÇERİSİNDE YAPILMASI PLANLANMAKTADIR.

YARIŞMA ŞARTNAMESİNDE " Kökeninde geleneksel dans kalıplarının barındığı ve oluşumunda bale, modern dans, tiyatral unsurları da içine alarak oluşturulan ve eğitmeninde yorumunu da içine katarak sergilenen bir gösteri şeklidir. (Bu dalda yarışmalara katılabilmek için kulüplerin geleneksel düzenlemesiz ve stilize düzenlemeli dalda yarışmalara katılmış olmaları gerekmektedir.)" DENİLMEKTEDİR.

DOLAYISI İLE KULÜPLERİMİZ ANADOLU ATEŞİ BENZERİ ÇALIŞMALAR, KOL BASTI, HOPTEK VB OYUNLARLA BU YARIŞMAYA KATILABİLİRLER.

BU YARIŞMAYA KATILMAK İSTEYEN KULÜPLERİMİZ İÇERİSİNDEN YUKARIDA BELİRTİLEN ŞARTLARA UYANLARIN  MAYIS AYI SONUNA KADAR FEDERASYONUMUZA YAZILI BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.

YAPILMASI PLANLANAN YARIŞMANIN ŞARTNAMESİ, YERİ VE TARİHİ KATILIMCI KULÜPLERİMİZE BAŞVURU TARİHİNDEN SONRA DUYURULACAKTIR.

Çevrimdışı YörüKızı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Halkoyunlarına sevdalı mısın?
Yarışmalara da katılacak ya!
Merak ediyorum açıkcası bakalım nasıl olacakmış yarışması.pylşm için sağol.

Çevrimdışı vahit.efe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu halk oyunuyla ilgisi olmayan salak şeyi yarışmayada kattılar ya helal olsun

Çevrimdışı Hamdi Alev

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Folklor.Gen.Tr
Öncelikle salak şey dediğiniz şeyin özünü bilmek lazım.. Kolbastı gayet de yöresel bir oyundur. Ancak şu günüzümde oynanan rap karışımı olan değil tabi.. Faroz kesmesi, kolbastı bunlar yöreseldir..

Kaldı ki halk oyunu olarak değil dans olarak ele alınıyor.. Yalnızca içerisinde folklorik özellikler arıyorlar.. Ben bunda pek mahsur görmüyorum..

Saygılarımla..
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın - Folklor ve Halk Oyunlarının Gerçek Adresi..

Çevrimdışı vahit.efe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zaten kökeninden bahsetmiyorum bende bugünkü yapılamdan bahsediyorum ve etraftan gözlemlediğimde kimsenin kökeninide bildiği falan yok dolayısıyle ben insanların kolbastı diye nitelendirdiği ama alakasız seyi kast ediyorum.Bilemem bişey anlatabildim mi? ;)

SAYGILAIMLA...