Gönderen Konu: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği  (Okunma sayısı 13795 defa)

Çevrimdışı sasil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
otoritehoroncuya ilk defa katılıyorum...risk alınan çizgiler ve oyun süresi konusunda çok iyi düşünmüş..doğru bir tespit 10 dakika boyunca o kadar çizgi yapıp bi de üstüne hiç mimik düşürmemk çok zor her yiğidin harcı değil..

Çevrimdışı trabsam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bazı arkadaşlar yenilgiyi hazmedemiyorlar galiba. kimileride var izlediği videodan yorum yapıyor videodan izlediğin görüntü ile yaptığınız yorum ne kadar sağlıklı olur.  ne acayip insanlarız her olayda öküzün altında buzağı arıyoruz yok efendim ne imiş  hakemler gazi üniversitesi ile gelmiş yok yarışma kocaelide olduğundan kocaeli üniversitesi 2. olmuş kim hak ettiyse onlar kazandı . yarışmada sadece 2 trabzon vardı ki buda  trabzon oyunun düzenlemesinin zor olduğunu gösterir. diğer ekiplerin yapamadığını kocaeli üniversitesi yaptı çıktı oynadı ve hak ettiğini aldı. arkadaş yazmış  bugune kadar 32 kişilik trabzon ekibi izledinizmı ?
« Son Düzenleme: 09-05-2009, 02:42 Gönderen: trabsam »

Çevrimdışı mustafadgryl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
çıplak gözle ve videodan ekipleri izledim 1.lik kesinlikle gazinin hakkıydı kimse kusura bakmasın.kocaelinin doğru dürüst çizgisi yoktu nasıl 2.nasıl oldukları sanırım gün gibi ortada.bence kocaeli otantik katılsın.gerçektende bir halkoyuncu olarak böyle çizgi kıtı bir ekip nasıl zonguldakla gaziyi geride bırakıyor anlam veremiyorum.
YORUMA GEREK YOK BENCE 1. ANKARA AMA YİNEDE YORUMLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER SİZ OLMASINIZ BİZ NE YAPARDIK.

Düzenleme işini artvin veya izmir yöresine göre düşünmeyin.. Çizgi demek, düzenleme demek, devamlı sağa sola koşturup, geçişler yapmak değildir. Yöresel oyunu sahnelerken, sahneyi komple kullanmaktır.. Ayrıca şu var, trabzon yöresini artvin gibi düşünmeyin. Müzik sayıları ile oyun sayıları birbirini tutan bir yöre değildir trabzon yöresi.. O yüzden düzenlemesi bir artvin kadar basit değildir.

Çevrimdışı mustafadgryl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet kocaeli çizme giymemişti ama eşofmanlada çıksalardı finale yolluycaklardı bu işin içinde olan herkes bilirki çok yarışmanın sonucu önceden bellidir.ben dünkü söylediklerimin arkasındayım eğer bu işten az anlıyorum diyorsanız lütfen ankara üniversitesini ve gaziyi bir kez daha videodan dikkatle izleyin bir tane düz çizgisi yok ankaranın yılan gibi kıvrık kıvrık ama ankaranın aldığı sonuç şaibeli değildir 16 çift oldukları için jürinin bu çizgilerin bozukluğunu görmesi çok güç...burdan bir artvinli olarak sesleniyorum ankara üniversitesine,hiç bir artvinli böyle bir ekibi kabul edemez yorumlarıda okudum katılıyorum oyun oynamadınız koşuşturup durdunuz oyunların anlatımında hata yaptınız.bence hak gazi ve zonguldağındı,ankaranın çizgi bozukluları görünmedi kocaeli ise masada kazandı...TEKRAR SÖYLÜYORUM GAZİYİ YAVRU DANA GİBİ KATLETTİLER.bilmiyorum ekiplerinde artvinli varmı ama böyle güzel artvin oynadıkları için kendi yöremin oyunlarıyla hocalarıyla ve oyuncularıyla gurur duydum...
ÖZNEL DEĞİL NESNEL OLMAK LAZIM YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME:)