Gönderen Konu: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği  (Okunma sayısı 13801 defa)

Çevrimdışı premierleague

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba arkadaşlar,

Sanırım yazdığım yorumdan sonra benden Artvin Çoruh için yorum istemişler kusura bakmayın onu atlamışım.

Artvin Çoruh Üni : Erkekleri iyi denileblecek kadar vardı fakat ekibin kızları kötydü onlarda çizgi hatası çok yaptılar şunu açık yüreklilikle sylüyorum yöreden gelip kötü puan alıyorlar çünkü hem yörenn havası gereği hem de oyuncuların yatkınlığından olsa gerek otantiğe daha yatkın olacaklarını düşünüyorum bence onlarda artvin yöresinde otantik kategorisinde daha başarılı olablirler.

Çevrimdışı premierleague

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazdığım yorumları kimse yanlış anlamasın yanlı yada taraf değilim.

Gazi üniveristesi için söylediğim eski çizgiler lafınmı da geriye alıyor ve gazi üniversitesini temsil eden arkadaşlardan özr dlyrum. Ben o çizgiyi beğenen biriyim fakat gazinin bu çizgisini artık her yerde oynanyor bir sürprizi kalmamış bu sağlam bir ekip ve yepyeni bir düzenleme ile çok daha eğlendren bir ekip olablir.

Bence asıl tartışılması gereken üniveriste Amasya Üniversitesi ve Jüri Hocası olan Amasya Üniversitesini destekleyen Sn. Suat İNCE'dir.

Jüri hocası olup tarafsızlığı ispat etmesi gerekirken sahnede jürilerinin gözü önünde Amasya Üniversitesinin Müzisyenlerine talimatlar veren yardımcı olan ve bu üniversiteyi destekler yöndeki tutumlarıyla adeta jüriyi de olumsuz etkilemektedir.

Amasya Üniversitesi ve adını yanlış hatırlamıyorsam Haluk hoca artık Suat İNCE desteği yada üst kimliğinden sıyrılmalıdır artık cesaretini ortaya koymalıdır.

Çevrimdışı lazkizi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
başlık düştü diyorsun güzel kardeşim bu da kocaelinin bir şansızlığı bireysel hatayla aynı şey :) ha o anda bir hata yapmışsın hiç yapmadığın yerde ha doğru düzgün bağlayamamışsın hiçbir farkı yok.düşmeyecek.. o da senin hatandır.lakin.. böyle saldırganlıkla gerek yok herkes kendi fikrini söylemekte özgür.. kostüm konusunda haklısın çünkü ayakkabıyla da oynanır tabiki buna söylenecek laf yok. bölgedeki halinizle finalde yarışırsanız ben hiç şans vermiorum sonuçta herkesin amacı türkiye 1 olmalı diğer dereceler önemli olmamalı gençleri idealist görmek isterim.. hepinize başarılar

Çevrimdışı hasannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Suat ince konusunda kesinlikle katılıyorum arkadaşa bi kere adam olsun artık.heryerde onun ismi nerde bi şike varsa altında suat ince. bunların yanı sıra oyun figürü uydurup oyunların yöreselliğini bozan biridir artık rahat bıraksın halk oyunlarını oğlunuda alsın gitsin

Çevrimdışı premierleague

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Amasya Üniversitesi kendisini kanıtlamak başarıya ulaşmak istiyorsa bu Suat İNCE ile olmaz zaten bu sayede kazandığı başarı hem şaibeli hem de Suat İNCE nin adı altında ezilmeye mahkum bir başarı olacaktır.

Çizgi desen farklı değil, mantık desen aynı, çok büyük umutlarla getirdikleri aylarca çalışan çocukları sadece üzüp kendi isimlerini yüceltmeye çalışıyorlar.

Aylarca çalışan çocuklar Suat İNCE ve Haluk Hocalarının adını yüceltmekten Suat İNCE'nin ben daha bitmedim demeye çalışmasına çabalamaktan ve üzülmekten başka bişey yaptıkları  ve yapacakları yok.[Bunlardan da habersizler]

Jüri hocası Suat İNCE'nin yanlı tutumu buradaki tartışmaları alevlendirmektedir çünkü bu olayları gördükçe ne Ankara ÜNİVERSİTESİ ne Kocaeli ÜNİVERSİTESİ ne Gazi ÜNİVERSİTESİ ne Zonguldak Karaelmas ÜNİVERSİTESİ ne de diğerleri jürilere güvenimiz tam sözünü söyleyemeyecektir.

Çevrimdışı umarsız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Katılan tüm ekipleri izledim öncelikle ktü ve çoruh çok kötülerdi yani bu iki ekip kendi yörelerini nasıl oynayamıyor anlamak mümkün değil ktü yine otantikte alıyor ya çoruh ayıpladım biraz.atatürk,19 mayıs,amasya bu yarışmaya sanki amaçsızca katılmışlardı daha çok çalışmak gerekiyor.Zonguldağın çizgileri çok basitti ama ekip iyi bi izlenim verdi,gazi alışılmış çizgilerini iyi kullanmış sahne dağılımı güzel,ankara  çizgileri güzel olsada oyuncuların sahne yerleşimlerini beğenmedim,kocaeli için birşey söylemiyorum birşey göremedim çünkü.ekipleri videodan izledğim için ekipteki coşku,mimik vs gibi unsurları göz önüne alamıyorum.ankaranın çok coşkulu olduğunu söyleniyor zonguldağın mimik yapmadığı.bunlarıda değerlenirmemde kullanarak benim sıralamam.

1.ankara 2.gazi 3.zonguldak 4.kocaeli

Çevrimdışı ortabatumi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
Tekrar merhaba arkadaşlar,

Sanırım yazdığım yorumdan sonra benden Artvin Çoruh için yorum istemişler kusura bakmayın onu atlamışım.

Artvin Çoruh Üni : Erkekleri iyi denileblecek kadar vardı fakat ekibin kızları kötydü onlarda çizgi hatası çok yaptılar şunu açık yüreklilikle sylüyorum yöreden gelip kötü puan alıyorlar çünkü hem yörenn havası gereği hem de oyuncuların yatkınlığından olsa gerek otantiğe daha yatkın olacaklarını düşünüyorum bence onlarda artvin yöresinde otantik kategorisinde daha başarılı olablirler.

Teşekkür ederim Artvin'den gelenlerin hepsi Artvinli değil tabi ki dışardan gelenlere de oyunları tanıtıyoruz uzun yıllar oynayanlarda yetmiyor ve Artvinin daha yeni gelişmekte olan üniversitesi ilde tek kapalı spor salonu var mesela o yüzden ilerleyen dönemlerde daha da iyi bi ekip geleceğini umuyorum Gençlik spor, Halk Eğitim Merkezleri Ve Milli Eğitim yarışmalarına bakarsanız Artvinin gerçek oyun düzeyi oratadadır.
Yorum için teşekkürler
Gel Başa Gel Topal Topal

Çevrimdışı ortabatumi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
Katılan tüm ekipleri izledim öncelikle ktü ve çoruh çok kötülerdi yani bu iki ekip kendi yörelerini nasıl oynayamıyor anlamak mümkün değil ktü yine otantikte alıyor ya çoruh ayıpladım biraz.atatürk,19 mayıs,amasya bu yarışmaya sanki amaçsızca katılmışlardı daha çok çalışmak gerekiyor.Zonguldağın çizgileri çok basitti ama ekip iyi bi izlenim verdi,gazi alışılmış çizgilerini iyi kullanmış sahne dağılımı güzel,ankara  çizgileri güzel olsada oyuncuların sahne yerleşimlerini beğenmedim,kocaeli için birşey söylemiyorum birşey göremedim çünkü.ekipleri videodan izledğim için ekipteki coşku,mimik vs gibi unsurları göz önüne alamıyorum.ankaranın çok coşkulu olduğunu söyleniyor zonguldağın mimik yapmadığı.bunlarıda değerlenirmemde kullanarak benim sıralamam.

1.ankara 2.gazi 3.zonguldak 4.kocaeli

Ben Bu sene oynamadım fakat cevap veriyim Artvinin olanaklarının ne kadar kısıtlı olduğunu anlatmama gerek yok. Halk Eğitim Merkezleri Veya Gençlik Spor da yıllardır oynayanlar var ve çok iyi sonuçlar alıyorlar. fakat üniversitelerde oynamak isteyen sayısı bile az. az sayıda fakülte olması, çalışma yerinin bulunmaması (ilde tek kapalı spor salonu var), derslerin tutmaması, zaman sıkıntısı...
Şu da var eğer birincilik için çıkıyorsan mazeretin olmayacak sen yörenin ekibisin bunu da hocalarımın cevaplaması gerek ben bi oyuncu olarak çektiğim zorlukları dile getirdim.
Geleneksel oynasa denilmiş Artvin için Artvin oyunlarının stilizeye yatkınlığı nedeniyle genelde kareografi yapılır. Oda rahat oyun olması için en zor figürlerin çıkarıkıp yüzeysel oynanır. Sonuç Ortada.
Gel Başa Gel Topal Topal

Çevrimdışı Hamido

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben bu yarışmada geleneksel artvin görmeyi bekliyordum açıkcası.. 7 tane düzenleme artvin yapan ekiplerimiz keşke birde geleneksel artvin yapsaydılar..

Çevrimdışı ortabatumi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Trabzon kadar coşkulu olmasada halay kurup oynanabilecek çok geniş bi yöremiz var aslında yapsan olmayacak şey değil ama önemsememekten kaynaklanıyor. Mesela geçen sene çizgi denendi ve altından kalkılamadı zaman kısıtlı olduğu için stilizeye önem veriliyor. Geleneksel dala önem verilemiyor. Son günlerde çalışılıyor çok basit kalıyor. Liselerde denendi ve çok güzel bi oyun ortaya çıkmıştı.
Gel Başa Gel Topal Topal

Çevrimdışı xaliz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Biraz önce izledim resmen yemişler gaziyi,bende folklorcuyum çok başımıza geldi ama artık alıştım ne yazıkki sizide alıştıracaklar üzüldüm

Çevrimdışı kerimoğlu11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gazinin ve karaelmasın hakkının yendiği cok acık ve netti.sonuclar benım gıbı bırcok ızleyıcıyı sasırttı.bende bu işlerin içinde birisi olarak bırkez daha gordum onca emegın,umudun bos yere heba edıldıgını.yarısmanın olması gerekn sonucu 1.gazi 2.karaelmas 3.ankara kocaelıyı soylemeye gerek dahı duymuyorum.herkes hakettıgını elbet bır gun alır dıyorum

Çevrimdışı yagaryagmur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam,bu seneki ekipleri izlemedim,onun için boşa yorum yapmıyım.ama gecen seneki bölgede yeralmıstım..ayrıca daha sonra finali izlemiştim
öncelikle gecen sene kocaeli 4 oldu ama nasıl oldu,yaklasık 6 zeybek 4 halaydan sonra en son sırada saat 2 de jüriler uyuyorken cıktılar,biraz bu faktörler etklili oldu,ki kabalagı daıldı bi arkadaşın buna ragmen jüriler ilk 3 e koydukları zeybeklerden sonra,dier yöreleri küstürmemek için kocaeliyi 4 yaptılar.bence kesinlikle haketmediler..
 bu sene finalinde ise durum böyle olmıcak,kocaeli yerine ankara yukarı cekilir,ama zannetmiyorum,zeybekleri geçsinler.. kocaeli bir pamukkaleyi bir egeyi bir karaharbı nasıl geçsin..imkanı yok,ama bu onlardan kaynaklanmıyor..zeybek sahnemeli ister,akcabat otantik ister.

forumda ankara üni varmış,izledim ve gercekten şaşırdım.videodan pek iyi degil gibi,özelliklede müzikler baya kötü,uzun dere için 2 kere yanlış girdi,ve horomi cok kötü calınmış.. ankara gecen sene cok daha iyi idi,ayrıca merak ettim,horomi atılan adımlar yöresellige uyuyor mu? ankara şaşırttı gercekten gecen sene zımba gibilerdi,bu sene cizgileri gercekten cok kötü,nerdeyse hiç düzgün bi sahne yok.. umarım di,ger ekiplerinde videosu konur
« Son Düzenleme: 15-04-2009, 00:34 Gönderen: yagaryagmur »

Çevrimdışı premierleague

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşıma katılıyorum geçen seneki ekip zımba gibi oynamıştı ve hakkı yenmişti şimdi birinci oldular ama bana göre kimse diyemez birincilik ankaranın değil başka birinin hakkıydı diye çünkü 16 çift olmanın avantajı ekibin coşkusu mimikleri ve kareografisi bnce çok sağlamdı ve oyuncular jürinin dikkatini yüzlerine çekyordu.

müzikte gerçekten çok çok kötüydü geçen seneden iyi olan tek yeri intro olmştu. müzisyenlerin 2 kez yanlış girmesi ve coşkusuz çalınan müziğe rağmen bütün ekiplerden daha neşe verici oynadılar.

bence gazi ve amasyanın müzikleri çok çok iyiydi çok canlıydı neşe vericiydi peki ekibe neden yansımadı çünkü ekip tedirgindi bunun ankarada olmaması tek avantajlarıydı

Çevrimdışı aslım_biral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kocaeli üni ni bireysel hatalar bazında görmemekde elde deil tek bi elemanı en az 3 kere durmuş oyunda we tamda jurinin önünde bunlar nası görülmez aklım almıo 7.5 dakika oynanıo we nerdeyse hep aynı oyun oynanmış.. :D