Gönderen Konu: 2009 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grup Birinciliği  (Okunma sayısı 13797 defa)

Çevrimdışı cazilandi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben yarışmayı çıplak gözle izledim geleneksel dalda yarışan ekiplerden birindeydim...ilk 4 teki ekipleri değerlendirmek istiyorum

ankara üniversitesi:Performansıyla finale gitmeyi hakeden bir ekipti.mimikler iyidi coşku müthişti fakat çizgiler çok bozuktu,simetri yoktu ve oyun oynamadılar koşuşturup durdular sadece çizgi yaptılar buda 16 çift olmalarının yardımıyla çizgi hatalarının jürinin gözünden kaçmasına neden oldu

kocaeli üniversitesi:zaza_89 isimli arkadaşa katılıyorum bence otantik katılmalılar adımlar iyidi ama çizgileri yoktu adam gibi bence finalde derece almazlar.kesinlikle burda derece almasına çok şaşırdım ayaklarında çizme bile yoktu finale bu şekilde giderlerse kafası yere bakarak geri gelirler finalde hem ev sahibi değiller hemde ulusal hakemler oturcak..

gazi üniversitesi:İzleyince ankarayla gazi finale gider demiştim çok beğendim özellikle acara çok güzeldi bu yarışmanın en güzel acarasını oynadılar.2002deki türkiye 1.si olmuş çizginin hemen hemen aynısıyla geldiler ve 12 çift olmanın verdiği dezavantajla kaybettiler.sahne yerleşimleri simetrileri,mimikleri,coşkuları çok iyiydi.bence kocaelinin yerine finale gitmeliydiler.seneye 16 çiftle gelip bazı çizgileri değiştirirlerse türkiye derecesi alırlar.

karaelmas üniversitesi:her yıl üstüne koyuyorlar yanılmıyorsam 1 küsür puanla kaybettiler finale gitme hakkını...çok disiplinli ağızlarından çıt çıkmayan hocalarının el işaretleriyle hareket eden bir ekipti biraz daha zor çizgiler kullanıp mimikleride göz önüne alırlarsa seneye çok güzel bir horon grup yarışması izleriz...

Benim gözümde bu yarışmanın 1.si gazi üniversitesi 2.ankara üniversitesi 3.karaelmas 4.kocaeli dir...kocaeli masada kazanmıştır finale gitme hakkını kim ne derse desin...

Çevrimdışı aslım_biral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kesinlikle katılıorum ayağında çizmesi olmayan bi trabzon nası 2.olur sormak lazım...

Çevrimdışı zaza_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet kocaeli çizme giymemişti ama eşofmanlada çıksalardı finale yolluycaklardı bu işin içinde olan herkes bilirki çok yarışmanın sonucu önceden bellidir.ben dünkü söylediklerimin arkasındayım eğer bu işten az anlıyorum diyorsanız lütfen ankara üniversitesini ve gaziyi bir kez daha videodan dikkatle izleyin bir tane düz çizgisi yok ankaranın yılan gibi kıvrık kıvrık ama ankaranın aldığı sonuç şaibeli değildir 16 çift oldukları için jürinin bu çizgilerin bozukluğunu görmesi çok güç...burdan bir artvinli olarak sesleniyorum ankara üniversitesine,hiç bir artvinli böyle bir ekibi kabul edemez yorumlarıda okudum katılıyorum oyun oynamadınız koşuşturup durdunuz oyunların anlatımında hata yaptınız.bence hak gazi ve zonguldağındı,ankaranın çizgi bozukluları görünmedi kocaeli ise masada kazandı...TEKRAR SÖYLÜYORUM GAZİYİ YAVRU DANA GİBİ KATLETTİLER.bilmiyorum ekiplerinde artvinli varmı ama böyle güzel artvin oynadıkları için kendi yöremin oyunlarıyla hocalarıyla ve oyuncularıyla gurur duydum...

Çevrimdışı Hamido

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Demek trabzon ekibinde çizme yoktu.. Koskoca bi yöreyi tek kıyafete sığdırdınız ya size helal olsun..

Yöre insanları yaz kış çizme giyiyor tabii.. Çarşıda pazarda çizme giyiyor tabii..

Çevrimdışı zaza_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
artvin yöresindede insanlar üzerinde fişeklik,başlarında kabalakla dolaşıyorlar gece gündüz...artvinliyim çok iyi bilirm bizim burda kimse kabalaksız yatmazmış tarih boyunca.bizim artvinliler öyleki çok fantazi yaparlarmışki yazın sıcağında bile çizmeyle dolaşırlarmış...güldürme hocam ya trabzon çizmeyle oynanır yapmayın gözünüzü seveyim

Çevrimdışı Hamido

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Siz öyle bilmeye devam edin.. Yörede ayakkabı görürseniz adamlara bağırırsınız artık burada çizme giyilir napıyorsunuz diye.. Sonuçlarında geleneklerinde ayakkabı diye birşey yok..

Çevrimdışı zaza_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tamam dostum ben artık burda bişey söyleyip tarışma ortamına giripte sizin aldığınız 2.liğe gölge düşürmek istemem.çizme olayını iyi bilenler yaptığınız bu savunmaya mutlaka cevap verecektir madem yörede ayakkabıda giyiliyor o zaman finaldede giyersiniz.eğer finalde çizmeyle çıkarsanız buda sizin nasıl bir ekip olduğunuzu gösterecektir yaptığınız icraatların ve söyledğiniz sözlerin arkasında durup durmayacağınızı finalde göreceğiz...başarılar dilerim

Çevrimdışı Hamido

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayakkabı giyip giymeyeceğimiz, hangi kostümü giyeceğimiz gösterir.. Biz geçen sene meb finalinde de bu kostümleri giydik.. Bu kostümler vaksada da giyildi.. Gerekirse bu sene üniversite finalinde de giyeriz..

Çevrimdışı SARAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
Evet kocaeli çizme giymemişti ama eşofmanlada çıksalardı finale yolluycaklardı bu işin içinde olan herkes bilirki çok yarışmanın sonucu önceden bellidir.ben dünkü söylediklerimin arkasındayım eğer bu işten az anlıyorum diyorsanız lütfen ankara üniversitesini ve gaziyi bir kez daha videodan dikkatle izleyin bir tane düz çizgisi yok ankaranın yılan gibi kıvrık kıvrık ama ankaranın aldığı sonuç şaibeli değildir 16 çift oldukları için jürinin bu çizgilerin bozukluğunu görmesi çok güç...burdan bir artvinli olarak sesleniyorum ankara üniversitesine,hiç bir artvinli böyle bir ekibi kabul edemez yorumlarıda okudum katılıyorum oyun oynamadınız koşuşturup durdunuz oyunların anlatımında hata yaptınız.bence hak gazi ve zonguldağındı,ankaranın çizgi bozukluları görünmedi kocaeli ise masada kazandı...TEKRAR SÖYLÜYORUM GAZİYİ YAVRU DANA GİBİ KATLETTİLER.bilmiyorum ekiplerinde artvinli varmı ama böyle güzel artvin oynadıkları için kendi yöremin oyunlarıyla hocalarıyla ve oyuncularıyla gurur duydum...

arkadaşımın gazi li olduğunu düşünüyorum  kocaeli daha önce de yazdığım gibi kötü bir ekip değil di
çok sağlam iyi çalışmış, çizgileride karadeniz için iyi düşünülmüş, seyir zevki olan bir ekip öle gazi ile karşılaştırırken ben ce sen videoları iyi seyret kim sahneyi ortalayanmamış (12 kişi ile bir bak adımlara) daire ve yanındaki verevlerle
daire ve yanında verevler
çok kullanılmış ya o yüzden diyorum gazide bu patent 6 /3 /3

ankara üniversitesi koşturdu diyorsun , bence yine videoya bak gazi mi çok figür yapıyor ankara mı sonra konuş bence burdan peşin peşin konuşma derim iyi bak ama çizgilerede iyi bak

yakılamna gelince kesinlikle zonguldak tı .......................

Çevrimdışı zaza_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
burdaki tartışmalarla bi ilgim olmamasına rağmen içine çekiliyorum tartışmaların ama cevap vermeden edemiyeceğim gazili değilim  keşke o ekipte yada zonguldağın ekibinde oynama fırsatım olsaydı seve seve tüm kalbimle oynardım.ben kendi düşüncelerimi gördüklerimi söyledim sizde söylüyorsunuz sizin gazi için yaptığınız eleştirilere ben cevap veriyormuyum zaten üzerime düşmez ve mükemmelde değillerdi keza zonguldakta öyle.sadece gazinin başta olmak üzere zonguldakla beraber finali hakettiklerini düşünoyorum bu benim düşüncem saygı duyun lütfen

Çevrimdışı dogukan_gazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben gazi üniversitesi artvin ekibindenim öncelikle şunu belirteyim bu tip sitelerde hiç bir ekip arkadaşım yorumda bulunmayacaktır dünden beri okuyorum yazılanları yorum yapan bir arkadaşa sen gazilisin demişler kesinlikle hiç bir arkadaşımız diğer ekipleri internet ortamında eleştirmeyecektir bu kesin ve nettir!!! İyisiyle kötüsüyle bir yarışma geri bırakıldı ve kazanan 2 ekip var tebrik etmek gerekir bize yakışan budur

Kendi kişisel fikrim aldığımız puandan fazlasını hakediyorduk biz şimdiye kadar 88  puanlık hiç oynamadık.Bazı arkadaşlar çok kötü bazıları ise çok iyi olduğumuzu yazmışlar tüm yapılan yorumlara teşekkür ederim hakkımızda yorum yapılması bile bizim kalitemizi gösterir kötü bir performans sergilediğimizi düşünmüyorum hakkımız daha yüksek bir puandı.2001den beri aynı çizgiyle oynadığımız yazılmış şunu belirteyim zaten 5 yıldır yarışmalara gazi artvin ekibi katılmıyor çizgilerin sahibide hocamızdır oyunlarda kesinlikle yöresellikten ödün vermemiştir...

Diğer ekiplerle ilgili hiç bir yorumda bulunmayacağım sonuçta haketmediğimiz puanı bize onlar vermediler herkes çıktı performansını sergiledi

Genel provaya girerken o sırada sahneden çıkan ve bize başarılar dileyen ev sahibi kocaeli üniversitesi ekibine teşekkür ediyorum iyi bir ev sahibiydiler hiç bir ekip hakkında en ufak kötü bir tezahüratta bulunmadı seyirciler eminim kaybetselerde aynı olgunlukta davranırlardı.şaşkınlığım seyirci ilgisinin az olmasıydı

Bu yorumu ekip arkadaşlarımın adına değil kendi şahsım adına yapıyorum.Netice olarak benim bu platformda yorum yapma nedenim hiç bir gazili bu ortamda başka bir ekibi eleştirmeyecektir bunu söylemektir ankara ve kocaeline finalde başarılar diliyorum...

Çevrimdışı ortabatumi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yarışmayı izleyememiş ve tarafsız kişilerinde yorum yapabilmesi için videoların eklenmesini bekliyoruz... Şimdilik finale çıkan ekiplere başarılar.
Gel Başa Gel Topal Topal

Çevrimdışı kimkimkim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aslında yarışma için gerekli duyuru tüm fakültelerde özenle yapıldı ancak vize sınavlarının da aynı tarihte olması nedeniyle gerekli seyirci ilgisi toplanamadı .imkanlarımız ölçüsünde sizleri iyi ağırlamaya çalıştık umarım hepiniz memnun kalmışsınızdır.

Çevrimdışı lazkizi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar trabzon yöresinde çizme de olur ayakkabı da.bu pesık görülmemiş bir şey olduğundan hata olarak görülsede değildir.ankara üniv kesinlikle 16 çift olmanın avantajını kullandı fakat bu çizgilerinin berbat olduğunun görülmemesine bahane olamaz.tamamen facia madem bu kadar kaliteli bir ekip kimn nerde duracağını nasıl ayarlayamazlar.inanamadım.. o deil de soloları kesinlikle burdur kokuyor. o dönmeler falan mümkün mü ya ben bir artvinli olarak mümükn görmüorum .. bireysel hatalar da var ritm sorunları..vs..
kocaelini tam izleyemedim ma zonguldak ve gazinin yanında duramaz. anlamadım neden böyle olduğunu sonuçlar bi çok şaşırttı.. yarışma kesinlikle zonguldak ve gazi arasındaydı. bu iki ekip kafa kafaya gderdi diğerlerinin şansı yoktu. zonguldağın erkekleri kadar sertliği yöreselliği veren başka bir ekip var mıydı? gazinin çizgileri kadar düzgün başka bir ekip? az objektif bakın lütfen eliinizi vicdanınıza koyun. kocaeli kesinlikle otantikte gitmeliydi düzenlemede mümkün ! her şefinallerde belli olacak zaten. ankara üniv bu çizgilerle finalde göz boyayabileceğini mi sanıor? geçekten inanıo musunuz :D ama başarılar diliorum daha zaman var umarım düzeltrler.. herkese başarılar

umarım bu adaletsiz sonuç benim gibi bir çok insanı da halk ounlarından soğutmamıştır.. çok uzun yıl önce bıraktım bu işleri ama çok yazık sonuçların değişmemesi

Çevrimdışı tsira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kostümle ilgili çok şey biliyorsanız arkadaşlar anlatın da biz de öğrenelim...sıradan biri yapmıyor o kostümleri;)
ayrıca şunu da belirteyim finalde belli olacak kocaeli nin hali diyorsunuz (diyenlere söylüyyorum tabi) geçen seneyi hatırlayın rize de 2. fnalde 4. oldu kocaeli ki finalde bir arkdaşın başlığı düşmesine rağmen, bilmem anlatabildim mi...
şunu unutmayın zeybek hükümdarlığına son verecek bir ekip varsa o da kocaeli nin ekibidir, bir ihtimal ankara da yapabilir bu işi, izleyin ve görün...