Gönderen Konu: 2009 Vaksa İstanbul Grup Yarışması Sonuçları  (Okunma sayısı 7585 defa)

Çevrimdışı Hamdi Alev

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Folklor.Gen.Tr
İstanbul Yedirenk Halk Oyunları Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği - Kırklareli Yöresi - 61.40

İstanbul Bakırköy Halk Eğitim Merkezi - Üsküp - 61.00

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Kafkas Halk Dansları Topluluğu - Kars Kafkas Yöresi - 60.20

Tekirdağ Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği - Tekirdağ Yöresi - 59.20

Yalova Turizm Folklor Araştırma ve Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü derneği (TUFAG) - Fethiye - 59.00

Aydın İli Ve İlçeleri Eğitim Kültür Ve Ar-Ge Derneği Halk Oyunları Topluluğu - Aydın Yöresi - 58.60

İstanbul Üsküdar Folklor Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği - Trabzon Yöresi - 57.20

Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü - Kırklareli Yöresi - 56.20

Kocaeli Armelit Folklor Gençlik Spor Kulübü - Trabzon Yöresi 56.00

Keşan Halk Eğitim Merkezi - Kırklareli Yöresi - 55.60

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Derneği - Artvin Yöresi - 55.00

İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği - Denizli Yöresi - 54.80

İstanbul Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği - İzmir Yöresi - 54.40

Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü - Artvin Yöresi - 53.20

İstanbul Anadolu Folklor Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü Derneği - Üsküp Yöresi - 53.00

Bursa Osmangazi Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu - Bursa Yöresi - 52.60

İstanbul Üsküdar Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü - Muğla Yöresi - 51.60

Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın

Yarışmada bir gözlemci olarak bi kaç fikrimi söyleyeyim.. Öncelikle puanlar diğer bölgelere göre yüksek.. Ve güzel dediğim bazı ekipler baya aşağıda.. Tahmin etmediklerim ise baya yukarda :) Özellikle istanbul çağdaş turizm denizli yöresi ile bence baya başarılıydı ve üst sıraları zorlayacak bir ekipti..
« Son Düzenleme: 23-03-2009, 16:47 Gönderen: Kuleva »
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın - Folklor ve Halk Oyunlarının Gerçek Adresi..

Çevrimdışı papula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende Kulevaya katılıyorum :( Bu jüri bir kaç derneği değerlendirme dışı bırakmış gibi ! Zaten puanlama sistemide çok garip, anlamadım. Şunu biliyorum 1. olan ekip içerisinde dans eden arkadaşlarım sonuca kendileri bile inanamadılar. Emeği geçen herkesin gönlüne, ayağına sağlık, inşallah finalde daha iyi olur herkes.

Çevrimdışı tefogame

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR TEKİRDAĞ BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ TEKİRDAĞ YÖRESİ İLE YARIŞMAYA KATILMISTIR KIRKLARELİ YÖRESİ İLE EDĞİL LÜTFEN DEĞİŞTİRELİM.BU ARADA YEDİRENK EKİBİNİN MÜZİK BÖLÜMÜNDEN ALDIĞI 6 PUANLA 1. OLDUĞUNU SÖYLEMEK İSTEDİM ÇÜNKÜ YARIŞMANIN EN KÖTÜ MÜZİKLERİNE SAHİP Bİ EKİPTİ BÖYLE AYRIMCILIK KÜLTÜR BAKANLIĞI YARIŞMASINA HİÇ YAKIŞMADI.

Çevrimdışı E.F.E

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
BU YARIŞMADA NEYE GÖRE DEĞERLENDİRME YAPILDI ANLAMADIM ÇAĞDAŞ OYUN GSK MUHTESEMDI  AMA 12. VE 13. OLDULAR NASIL OLUYO BU....YEDIRENK ORDAKI EN BASARISIZ EKIPLERDEN BIRIYDI...TUM SALON OYUN VE CAGDASI KONUSTU VE BIRDE KADIKOY HEM ILK 3 OLARAK DUSUNULUYODU AMA..YAZIKLAR OLSUN...SENELERDIR ISTANBULDAN EKIP CIKARMAMAK ICIN ELLERINDEN GELENI YAPIYOLAR...KADIKOYUDE FINALDE YERLER YINE ANKARA EKIPLERI BIRINCI YAPILIR...BU VAKSA HEP BOLEYDI...AMA EMEĞE YAZIK ÇALIŞAN BELLİ HAKEDEN BELLİ...EMINIM ÇAĞDAŞ VE OYUNDAKİ ARKADAŞLAR ŞOK OLMUŞLARDIR..ARKADASLAR SIZ HAKETTINIZ HERKEZ BILIYO....O SONUCLARI VERENLERDE BILIYO YAZIKLAR OLSUN SIZIN GIBILERE...

Çevrimdışı Hamdi Alev

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Folklor.Gen.Tr
Ankara ekiplerinin puanları İstanbul ekiplerine göre daha düşük..
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın - Folklor ve Halk Oyunlarının Gerçek Adresi..

Çevrimdışı tsira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende onu diyecektim ankara dan bu sene ekip bile çıkmayabilir çıkarsa da 1 ya da 2

Çevrimdışı karanlikdere

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tefogame çok güzel di yazık oldu halil hoca nın eline saglık

Çevrimdışı hacıeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
70 CİVARI EKİP KATILIYOR ARKADŞLAR..AMA ÇEKİLENLERDE BU SAYININ İÇİNDE..

Çevrimdışı tenekecezve

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle yarışmanın yapıldığı salonun bu organizasyona hiç yakışmadığını söyleyerek başlamak istiyorum.
Vaksa yarışmasının yeni kriterlerini gördüğümde işte gerçekten iyi ekiplerin çıkacağı ekiplerin sadece oyunlarla değil ekstradan verilen 10 puanı alabilmek için kostüm ve müzik puanları için daha çok çalışacağı ve özen göstereceği figür hatalarının çokta önemli olmadığı coşku ve görselliğe önem verilecek gerçek bir yarışma olacağı için çok heyecanlanmıştım. jürilerin de bu sayede değişebileceğini düşünmüştüm ama hiçbirşeyin değişmediği kulislerin iş yaptığı gereksiz saçma bir yarışmanın daha geçtiğini gördük. Herkes kimlerin hakettiğini çok iyi biliyor.

Aylarca çalışmalar sonucunda bu kadar kolay emekleri harcamak hiçte yakışmadı. MEB adil değil, Federasyon adil değil, VAKSA adil olur dedik o da aynı...

İnsanı bu işlerden soğutuyorlar. Aslında ekipler birlik olacak katılmayacak yarışmalara o zaman düşünsün organizasyonları üstlenenler... Belki de sendika zamanı gelmiştir. Sonuçta yüzlerce ekmek yiyen insan var bu işlerden...

Çevrimdışı hacıeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok güzel söylemişsin kardes..organizasyon çok kötüydü ilk olarak..sahne buz pisti gibiydi...denizli oynayan  çağdaşı yaktı en çokta..bi arkadşımız kaydı düştü bi diğeri son anda kurtuldu...hızlı oyunlar için sahne felaketti..trabzon,kafkas....gibi hızlı oyunları oynayanlar için kötü oldu bu durum...jüri konusu zaten cinayet,çok ekibi yaktılar alakasız ekipleri derceye soktular..çok yazık oldu..

Çevrimdışı Hamido

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle olmaması gereken ekipler yukarlarda yer aldı.. Sahne olayına gelince, kafkas ekibinde kesin bi sakatlık olur diyordum, şükür birşey olmadı arkadaşlara..
Çağdaş folklor ekibindeki düşen arkadaşa da geçmiş olsun diyorum. Başına birşey de gelebilirdi..

Çevrimdışı donukefe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu yarışmada salonda,değerlendirme yapamayan ve içlerinde öğretim görevlisi olan jürilerde rezaletti.Hoş her vak vakSA yarışması bu şekilde değişen hiçbişey yok zihniyetler hep aynı.Ben oynadığım ekiple hep gurur duydum ve duyacam.Kanaat puansız 54.40 alan bir ekibiz niye kanaat kullanılmadı merak ediyorum acaba Zeynel Hoca bu iş için yetersiz mi? :) ben bu insanlara(!) sadece gülüyorum.Bütün yarışan arkadaşlarımıda tebrik ediyorum.

saygılarımla...

Çevrimdışı torpidocan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tüm ekiplerde hatalar var.. ben hepsini izledim.. son yıllardaki en güzel yarışmaydı.. 1. olan ekibin sunumu iyiydi hataları oldu ama coşkuluydular.. ve karşılama yöresi olmaları avantajlarıydı.. zaten değerlendirme formuna bakarsanız hatalardan puan silip sunum müzik gibi kriterlerden puan verildiğini görürsünüz.. çağdaş da iyiydi, oyun gsk da ama şunu düşünün finalde zeybek olacaksa o zeybek izmirden gelecek.. o yüzden federasyon ya da milli eğitim yarışması gibi düşünmeyin.. madem bu kadar haksızlık var mahkemeye verin.. ama değerlendirme formuna göre değerlendirmişler grupları bir de adamlar da napsın tüm gruplar çok iyiydi yani.. ve bu arada kadıköy hem de finale kalırsa şaşırmayın..

Çevrimdışı papula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkleri Görmeye İzinli Değilsiniz. Lütfen Üye Olun veya Giriş Yapın
Arkadaşlar tüm ekiplerde hatalar var.. ben hepsini izledim.. son yıllardaki en güzel yarışmaydı.. 1. olan ekibin sunumu iyiydi hataları oldu ama coşkuluydular.. ve karşılama yöresi olmaları avantajlarıydı.. zaten değerlendirme formuna bakarsanız hatalardan puan silip sunum müzik gibi kriterlerden puan verildiğini görürsünüz.. çağdaş da iyiydi, oyun gsk da ama şunu düşünün finalde zeybek olacaksa o zeybek izmirden gelecek.. o yüzden federasyon ya da milli eğitim yarışması gibi düşünmeyin.. madem bu kadar haksızlık var mahkemeye verin.. ama değerlendirme formuna göre değerlendirmişler grupları bir de adamlar da napsın tüm gruplar çok iyiydi yani.. ve bu arada kadıköy hem de finale kalırsa şaşırmayın..

İşte sorunda burada oluşuyor zaten. Puanlama eğer Müzik ve kostüm olarak yapılıyorsa bana göre Oyun, Çağdaş, KHEM ve BHEM oldukça iyiyidi. Solo dışında çağdaşın müzik senkronu olduğunu bile düşünmüyorum, diğer ekiplerin hemen hemen her yerde müzik senkron sorunu vardı. Bununla beraber, Zeybek İzmir'e has bir yöre değil (Otantik'ten bahsetmiyorum) sonuçta eğer ekip, doğru tavrı vererek, bir bütün olarak oynarsa her zaman kazanır, Birde Türkiye'm üzerinde yüzlerce Zeybek oyunu var, Zeybek diyerek sadece tek bölgeyi belirlemek zaten çok ama çok yanlış olur, Silifke'ninde, Anamur'unda, Tekirdağ'ında, Çanakkale'ninde, Denizli'ninde, Muğla'nın da zeybeği var, o zaman sahnede sadece İzmir oyunları oynansın, köylere gidilmesin, Manisa'nın köylerinde oynan Zeybek oyunları İzmir'den çıkartılsın, Trabzon sadece Akçaabat'tan gelsin o zaman, OF ilçesinden gelen bir dernek varsa alınmasın (Onlar zaten doğrudan Allaha bağlı) ÜFTUD gibi Trabzon ile yaşayan, gerçek trabzonluların öğrettiği, Akçaabatı hiçe sayamazsınız, burada Uğur hocanın, Cavit hocanın emeğini yiyemezsiniz !!! Kafkas oyunları içinde o zaman sadece Kars'tan ekip gelsin ! Mesela Üsküp hiç oynanmasın ! Bu değerlendirme çok ama çok ama çok ama çokkkk yanlış. Bu işin içerisinde dönen dolapları Kemal Kılıçdaroğlu gibi birisi açıklamalı. Çağdaş'ı artistik puan değerlendirmesinin dışında bırakan bir jüri var ! Eğer çağdaş Artistik olarak bir şey yapmadıysa, Artistik olay 2binli yıllarda üniversiteliler finalinde oynanan basit bir karşılama ise 2 tane pürvet atmak ise Bu yarışmanın birincisi kesinlike Kadıköy HEM olmalıydı. (Purvet atmak için gecelerce çalıştığımı bilirim ! Dans ve Sahne sanatları sabır ister) Böyle basit bir jüri önünde dans eden arkadaşlar ve Hocaları yaptıkları işlerden dolayı tebrik ediyorum. Aman yanlış anlaşılmasın sakın YEDİRENK gerçekten güzel oynadı,Emek vererek hazırlandı, bununla beraber daha iyi ekipler vardı. Bu benim nacizane düşüncem 20 yıldır bu işin içerisindeyim. Vaksa çok yakın bir zamanda gerçekten tarih olacak gibi duruyor. Belki bu kadar Çağdaş Çağdaş diyoruz, bir de bakmışsınız Çağdaş finalde neden olmasın burası Türkiye

Çevrimdışı torpidocan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
papula kardeş.. izmirde eleme yapılıyor.. dolayısı ile yakın civardaki zeybek ekipleri orda yarışacak o yüzden diyorum.. elbette iyi oynayan çıkar.. ama o zaman da hep bu zeybek ekipleri finale çıkıyor diye ağlarsınız.. git bakanlık sitesinde oku yarışma esaslarını.. müzik artistik nasıl nerden veriliyor.. ben de eğer meb ya da federasyon kriterlerine göre yorum yapsam aynı fikirdeyim sizinle.. avukatlık yapmak istemiyorum. ben fikirlerimi söylerim.. söylicemde... bunu atışma veya tartışma gibi hale sokmam. Sizlere başarılar. finaldeki gruplarada başarılar. umarım güzel bi yarışma olur final yarışması. bundan sonra herhangi birşey yazmicam.