Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/folklorg/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home3/folklorg/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Erzincan'a Girdim Hikayesi - Erzincan Türküsü | Folklor / Halk Oyunları Forum

İletisim İcin Tiklayiniz
+ Folklor .Gen.Tr Forum » Folklor » Türküler
 Erzincan'a Girdim Hikayesi - Erzincan Türküsü

Kullanıcı Adı: Beni Hatirla
Şifre:
Sayfa: [1]   Yukarı git
Konu: Erzincan'a Girdim Hikayesi - Erzincan Türküsü  (Okunma Sayısı 1284 defa)
« : 26-11-2011, 18:51 »
Hamdi Alev
Yönetici

Karma 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye Bilgileri Kayıt No: 1

Üyelik Bilgileri
Erzincan'a Girdim Hikayesi - Erzincan Türküsü

Erzincan'a Girdim - Erzincan Türküsü

Erzincan'a girdim ne güzel bağlar, Erzincan Halk Türküleri içinde en çok sevilen bir uzun havadır. Güzel olduğu kadar da acı bir gerçeği dile getirir.

Erzincan, yemyeşil beldelerimizden biridir. I. Dünya Savaşı yıllarında bu güzel bağlar da tıpkı o günkü Erzincanlılar gibi hüzünlüydü . Çünkü bu bağlar terk ediliyordu. 1916 yılında, Ruslar Erzurum'u almış Erzincan'a doğru ilerliyorlardı . Halen yaşlı Erzincanlıların hatıraları arasında kalan genç nesillerin masal havası içinde dinledikleri Muhacirlik, binlerce Erzincanlının Anadolu içlerine göç etmesini ve aylar sonra Erzincan'a geri dönmesini hikaye eder.

« Son Düzenleme: 29-11-2011, 11:27 Gönderen: Kuleva » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer:  

Arsiv